واحد مشاوره

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبین متقاضی شرکت در کنکور سراسری در رشته ریاضی فیزیک می بایست ۲۷ جلد کتاب، در رشته تجربی ۲۹ جلد و در رشته انسانی ۲۸ جلد را در طول یک سال تحصیلی مطالعه و همه مطالب کتاب ها را در یک آزمون حدوداً ۴ ساعته در روز برگزاری کنکور پاسخ دهند.
این مطلب به این دلیل گفته شد که اهمیت برنامه ریزی صحیح درسی برای یک مطالعه درست و زمان بندی مشخص برای کسب موفقیت و افزایش حداکثر آمادگی معلوم شود. داوطلب می بایست در یک زمان مشخص، حجم بسیار زیادی از مطالب را مطالعه نموده، در ذهن خود دسته بندی و جمع بندی نموده و در یک زمان محدود و مشخص به همه مطالب پاسخ دهد. لازمه این امر یک برنامه ریزی اصولی است که داوطلب بتواند در کنار آموزش، مطالعه مطالب و سنجش آنها، زمان خود را تنظیم و نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کند.
دبیرستان ندای کوثر به دلیل اهمیت موضوع فوق الذکر توجهی به خصوص به این مسئله دارد تا بتواند در کنار آموزش حضوری و کلاس های درسی خود، بین آزمون های هفتگی، دوره ای و منابع کمک آموزشی ارتباطی صحیح و منطقی ایجاد کرده تا با ایجاد شرایطی مناسب راه را برای کسب موفقیت داوطلب هموار کند.
واحد مشاوره دبیرستانندای کوثر با هدف های فوق الذکر طراحی و ایجاد گردید و پس از ساعت ها جلسات کارشناسی با حضور مشاورین روانشناس، کارشناسان واحد مشاوره و متخصصین امر مشاوره توانست چهار چوب حوزه فعالیت خود را مشخص و بر اساس آن اقدام به ارائه خدمات نماید.
مجموعه خدمات ارائه شده توسط واحد مشاوره به صورت کاملاً خلاصه و فهرست وار در ادامه آمده است. لازم به ذکر است کلیه اعداد، آمار و جداولی که در این دفترچه راهنما آورده شده است همگی از سوی واحد مشاوره ارائه گردیده اند. در انتها لازم به ذکر است مشاوره ها به دو صورت انجام می پذیرد؛ مشاوره فردی و مشاوره گروهی، دانش آموزان عضو در فواصل مشخص از مشاوره های گروهی و فردی با کیفیتی منحصر بفرد هم در زمینه آموزشی و هم در زمینه روانشناسی بهره خواهند برد.

ویژگی های واحد مشاوره و پیگیری:

۱-در یک کلاس کلیه پیگیری آموزشی دانش آموزان به عهده مشاور مخصوص آن کلاس است .

۲-چک روزانه تکالیف بر اساس متد مطالعاتی ویژه بر اساس مقطع زمانی نقشه راه

۳-چک روزانه دفتر برنامه ریزی و جدول تعادل مطالعاتی

۴-ارائه برنامه مطالعاتی روزانه و هفتگی

و …

ویژگی واحد مشاورین ارشد و تکمیلی:

۱ – برگزار ی جلسات مشاوره فردی و گروهی با اولیا

۲- تماس تلفنی با اولیا و ارائه گزارش عملکرد دانش آموزان هفتگی یک بار

۳- مشاوره فردی با دانش آموزان

۴- شرکت در تیم برنامه نویسی مطالعاتی روزانه و هفتگی

و …