واحد آزمون

آزمون و تحلیل آزمون ابزارهای مهم یادگیری هستند. اگر بدانید مطلبی را که می خوانید، قرار است امتحان بدهید و نتیجه آن برای شما مهم باشد مطالعه شما برای آمادگی در آن امتحان، متمرکز تر و دقیق تر می شود. اگر بنای آزمون دادن وجود نداشته باشد نوع مطالعه کاملاً دگرگون خواهد شد ضمناً شرکت در آزمون های مرحله ای (دوره ای) باعث می شود مطالعه شما مهلت دار شود و می توانید دقیقاً با برنامه مشاور جلو روید و نتیجه مناسب را کسب کنید. یعنی بدانید که تا چه زمانی به چه میزان از هر مطلبی باید بخوانید. در نتیجه این نوع آزمون ها به شما نظم و برنامه می دهد.
بسیار دیده یا شنیده اید که عده زیادی از داوطلبان قوی با وجود آمادگی بالا در کنکور رتبه مناسبی به دست نمی آورند. آنها امتحان دهندگان خوبی نیستند و به فنون امتحان دادن تسلط ندارند. فنونی مانند حفظ تمرکز در جلسه، کنترل اضطراب، تقسیم وقت امتحان بین دروس و تست های آنها، چگونگی برخورد با سؤالات دشوار، افزایش سرعت عمل، روبه رو شدن با شک در گزینه صحیح هر سؤال، کنترل پاسخنامه و اساساً تحمل حضور در آزمون چیزی در حدود ۴ ساعت و … همه آموختنی هستند و تسلط بر آنها با شرکت در کنکورهای آزمایشی به دست می آید. به هر حال هنر امتحان دادن را باید آموخت و در این راه کنکورهای آزمایشی متعدد و متناوب به شما کمک می کنند. سعی کردیم با راه اندازی واحد آزمون سنجش هدف با برنامه راهبردی علمی و مدون ، عملکرد واقعی شما را در جلسه کنکورتان بهبود بخشیم. در ادامه انواع آزمون های برقرار در دبیرستان ندای کوثر به اطلاعتان می رسد.

 

گروه  آزمون های  سنجش ندای کوثر

۱- برگزاری آزمون های هفتگی

از مهمترین ویژگی های آزمون های هفتگی، هماهنگی کامل مباحث آزمون با مطالب آموزش داده شده در کلاس در هفته های قبل و همچنین هماهنگی مباحث با بودجه بندی آزمون های آزمایشی کشوری نوبت بعد می باشد.

آزمون ها ی هفتگی براساس برنامه راهبردی منسجم و مهندسی شده که زیر نظر اتاق فکر دبیران و مشاوران هماهنگ با آزمون های آزمایشی کشور و طرح درس دبیران نوشته شده جلو می رود.

۲- برگزاری آزمون های نگاه به گذشته

۳- آزمون های روزانه 

آزمون های روزانه که براساس برنامه ویژه دبیران و مشاوران به صورت روزانه برگزار می شود.

۴- آزمون های سراسری و آزمایشی کشوری

در دبیرستان ندای کوثر علاوه بر آزمون های هفتگی، نگاه به گذشته و روزانه آزمون های جامع هماهنگ کشوری برگزار می گردد، که براساس برنامه ریزی گروه مشاوران به صورت ماهی یک یا دو بار برگزار می شود.

 

برای اینکه داوطلب و مدرسه هر دو از روال آموزشی و توان علمی خود مطلع شوند، آزمون های خارج از مدرسه را نیز برگزار خواهیم کرد. تعداد بالای دانش آموزی باعث می شود تا دانش آموزان عضو با مشاهده بهتر بودن نمرات خود نسبت به سایر داوطلبان، اولاً از عملکرد خود رضایت پیدا کنند که این مسئله با ایجاد انگیزه در امر مطالعه بهبود چشمگیری ایجاد خواهد کرد و ثانیاً باعث می شود آنها سعی کنند جایگاه خود را بهتر و بهتر کنند.
با قدرت می گوییم با مشاهده نتایج به دست آمده، داوطلب هم نسبت به استاندارد بودن سیستم آموزشی اطمینان پیدا می کند و هم با مشاهده خوب بودن نتیجه آزمون اعتماد به نفسی غیر کاذب وجود داوطلب را فرانخواهد گرفت.